Posted on

טיפים לחופשה עם תינוק

חופשה עם תינוק

פעם כשהייתם זוג צעיר כמו גם לפני כן כשהייתם רווקים, הייתם נוסעים לחופשות בחו"ל. חופשה בחו"ל הייתה בשבילכם התנתקות ובריחה מהמציאות, אויר חדש ונקי ובעיקר ניקוי הראש מהשגרה היום יומית כאן בארץ. הייתם מטעינים את המצברים וחוזרים כמו חדשים ומתחילים לתכנן את החופשה הבאה בעוד כמה חודשים.

אבל עכשיו יש לכם תינוק ואתם מתרפקים על הזיכרונות מהחופשות האחרונות שלכם וחושבים לעצמכם שכנראה לא תזכו לראות מטוס מבפנים בשנים הקרובות. הרי איך אפשר לנסוע לחופשה עם תינוק? חופשה אמורה להיות חווייתית ומהנה ומה יכול להיות מהנה עם תינוק שלא מספיק לבכות ומצריך טיפול צמוד?כמה מחשבות מבית לְיָדִי

אז מסתבר שזה אפשרי ולא רק אפשרי אלא רבים עושים את זה ולא רק פעם אחת. כל מה שצריך זו התארגנות מתאימה, התארגנות מוקדמת של מה שצריך בשביל שהחופשה תהיה כיפית ומהנה. נכון, חופשה בחו"ל עם תינוק תצריך מכם לוותר על כמה דברים שעשיתם ברווקותכם ותדרוש מכם להיות צמודים לזמנים מסוימים ולטייל במקומות ספציפיים, אבל זה אפשרי בהחלט! הנה כמה טיפים לחופשה כזו, להתארגנות ולנסיעה עצמה.

לחופשה מוצלחת עם תינוקות – דרוש תיאום ציפיות מקדים…

הבסיס לחופשה מוצלחת עם תינוק הוא שינוי תפיסה. זו לא הולכת להיות חופשה כמו שאתם מכירים אבל אם תבואו עם מחשבה שאתם עומדים להוציא ממנה את המיטב וליהנות באמת, תיהנו באמת. זו לא חופשה מטיטולים ולא חופשה מהאכלה או הרגעה, זו חופשה מהבוס, חופשה מהמשפחה המורחבת, חופשה מהשגרה היום יומית שאתם כל כך רגילים אליה. כמובן שאת שעות המנוחה הפיזיות התינוק יקבע אבל אין סיבה שלא יהיו כאלו בעיקר אם אתם נוסעים בזוג ומפרגנים האחד לשני.

התארגנות נכונה

פעם הייתם ספונטניים בחופשות. הייתם מזמינים טיסה ומקסימום גם מלום ונוסעים בידיעה שכשתגיעו כבר תחליטו על מסלולים. הסוד בחופשה מוצלחת עם תינוק הוא בירור מוקדם והתארגנות נכונה. אתם צריכים לברר האם היעד מתאים לחופשה עם תינוק, מהם מרחקי הנסיעות שם, האם חברת ההשכרה יכולה לספק לכם גם כסא תינוק ואיך תסתדרו עם סלקל בנסיעה במונית. אתם צריכים לעשות לעצמכם רשימות בכדי לא להיות מופתעים בעיקר אם זהו יעד שקשה למצוא בו חנויות עם מוצרי תינוקות כמו תמ"ל וכדומה.

קחו איתכם את כל הדברים האהובים עליו

מה שמרגיע אותו בבית ירגיע אותו גם ככל הנאה בחו"ל. אתם צריכים לקחת את כל מה שמרגיע אותו ומוכר לו, חפצים כמו מוצץ, הבקבוק המוכר לו, השמיכי, הדובי וגם כמה צעצועים שאותם הוא אוהב במיוחד. זה יפחית ממנו מעט את הלחץ ואת התחושה שהוא לא במקומו הטבעי.

הטיסה

יש מטוסים שיש בהם עריסה בה תוכלו להניח את התינוק במהלך הטיסה. כדאי גם שתעלו איתכם סלקל אותו תוכלו לחבר למושב שלידכם ובשביל להתמודד עם הבדלי הלחץ מומלץ שתאכילו אותו בהמראה ובנחיתה בכדי שפעולות הבליעה שלו תשחרר לו מעט מהלחץ באוזניים. לטיסה אתם צריכים גם להתכונן נפשית, במהלך הטיסה יינעצו בהם לא מעט מבטים כועסים של נוסעים שהבכי שלו יפריע להם. אתם צריכים לנשום עמוד ופשוט להתעלם, אין לכם אופציה אחרת.

תרופות

הצטיידו מראש בכל תרופה אפשרית ותהיו מוכנים לכל צרה שלא תבוא. אתם לא רוצים אי שם להתחיל לחפש פתרונות באמצע הלילה, אי שם זה לא הסביבה המוכרת לכם.

נגישות בחופשה

אל תחפשו הרפתקאות בחופשה מעין זו. אתם נוסעים עם התינוק ואתם רוצים שהחופשה תעבור כמה שיותר בשקט. וודאו שאתם במרחק סביר ממרכז רפואי כלשהוא שיכול לתת לכם מענה בעת הצורך ווודאו שיש גישה פשוטה ומהירה לאותו מרכז. סעו למקום נגיש, מקום בטוח ומקום בו הדרכים לא מאתגרות.

תכנון לוחות זמנים

אין סיבה שבחופשה בחו"ל לא תסתובבו ולא תיהנו. אתם יכולים לבקר במוזיאונים, באתרים שונים, במסעדות ובכל מקום אחר. הדבר היחיד שאתם צריכים לעשות הוא לתכנן את לוח הזמנים שלכם בהתאם אליו. כך לדוגמא אם אתם ממש רוצים ללכת להופעה כלשהיא וזה בדיוק בזמן שהוא רגיל לישון, יכול להיות שזה לא יהיה רעיון טוב כל כך…

אז מה לארוז?

הנה כמה דברים שכדאי מאוד שיהיו אתכם למהלך החופשה עם התינוק. אתם צריכים כמובן בגדים וכדאי מאוד שיהיו לפחות שני סטים להחלפה בכל יום, ואל תשכחו לקחת גם בגדים חמים לערבים קרירים גם בתקופות חמות, חיתולים חד פעמיים שיספיקו לכם לכשלושה ימים כי אתם לא נוסעים למדבר ככל הנראה, תחליפי חלב ואוכל למתאים בשבילו, משחקים, שמיכות, עגלה, סלקל, משחה לתפרחת החיתולים, בקבוקים, סבון, תחליב גוף, חומר דוחה יתושים, כובע, גלגל ים והרשימה עוד ארוכה בהתאם ליעד ובהתאם לצרכים.

חופשה בחו"ל עם תינוק יכולה להיות לא פחות מהנה. נכון, היא תהיה חופשה אחרת ממה שהתרגלתם בעבר, היא תהיה חופשה שצמודה לזמנים אבל עם תכנון נכון החופשה הזו יכולה להיות בשבילכם בלתי נשכחת וכזו שתשאיר לכם טעם של עוד.