Posted on

מדריך לבחירת עגלול ועריסה נצמדת

כלב שוכב ממתין להדרכה

אם אתם הורים לתינוק יש לכם לא מעט דברים לדאוג לרכוש בשבילו… ביגוד מתאים, צעצועים, אוכל, כלי מיטה, משחות שונות, סבונים ספציפיים ומה לא… בין השאר אתם צריכים לתת מענה לשעות השינה שלו ולשעות הפעילות שלו ולשני אלו אתם צריכים עריסה ועגלול. הנה כמה טיפים לבחירה נכונה שלהם ועל מה לתת דגש:

עגלול

למה אתם צריכים עגלול ? כי זו הדרך הטובה להתנייד ולאפשר לתינוק יכולת לזוז מעט כמו גם לישון. כל הורה לתינוק שניסה עגלול התמכר… הוא פותח להורים הרבה יותר אפשרויות, האפשרות ללכת ברגל לחברים בלי להיות בלחץ לחזור כדי להשכיב את התינוק בשמן שהוא צריך לישון, האפשרות לתת לתינוק לעמוד כשהוא מגיע לשלב הזה בלי לסכן אותו ובעיקר מעל לכל – נוחות. עגלול כשמו כן הוא, שילוב של עגלה ולול והנה כמה דברים שאתם צריכים לקחת בחשון לפני שאתם רוכשים אותו:

  • נוחות – להיות הורה לתינוק זה גם ככה לא קל וחשיבה על נוחות ההורים היא לא מילה גסה… בבואכם לרכוש עגלול אתם צריכים לבחון עד כמה הוא נוח עבורכם ההורים ובעיקר עבורך האמא שצריכה להיות עם התינוק רוב הזמן. נוחות זה אומר לדוגמא ידית האחיזה, האם היא ממתכת או מעץ? עד כמה היא נוחה וחזקה והאם תוכלו לרדת באמצעותה במדרגות בבטיחות? איזה חיבור יש בין העגלול לידית, האם הוא חיבור יציב מספיק? עוד דבר חשוב הנוגע לנוחות הוא הגלגלים הקדמיים. האם אלו גלגלים מקובעים או גלגלים שניתן לכוון? כמובן שנוח יותר עם גלגלים מתכווננים שלא דורשים עצירה והטיה של העגלול אחורה בכל פניה ואם יש שילוב של השניים, האופציה לגלגלים מקובעים ולגלגלים זזים מה טוב. גם לקוטר הגלגלים יש משמעות ואם אתם גרים במושב והולכים בדרך לא סלולה בעיקר אתם צריכים לשקול גלגלים בינוניים או גדולים. נוחות גם נוגעת לקיפול העגלול ולקלות הפעולה, האם היא פשוטה עבורכם ובעיקר עבורך? האם אין צורך לפרק אותו בשביל לקפל אותו?
  • בטיחות- עם כל הכבוד לנוחות ועוד הרבה לפניה, בטיחות התינוק שלנו היא הדבר החשוב ביותר שאנו צריכים לוודא ויש כמה דברים רלוונטיים לעניין העגלול. הראשון, מזרון העגלול, העגלול לא אמור להיות רך ועבה מידי ולא גדול מ-5 סנטימטרים כדי שהתינוק יוכל לעמוד עליו בצורה יציבה בלי ליפול. חשוב לוודא גם שהמזרון אינו מחומר דליק. השני, כדאי לוודא שהלקה המשוחה על העגלול אינה לקה רעילה. בעיקר אם היא צבעונית ויפה אתם צריכים לוודא שהיא מורשית ושאין סיכון בה לתינוק. השלישי, חשוב לוודא גם שיש מעצור אחורי לעגלול וכדאי שיהיו לעגלול כמה שיותר גלגלים מכיוון שיותר גלגלים שווה יותר יציבות לעגלול. הדבר האחרון החשוב שצריך לבדוק בנוגע לבטיחות הוא השלדה. ממה היא עשויה והאם היא חזקה מספיק, האם התשתית יציבה ומחזיקה את כל הלול ללא כל בעיה.
  • מראה – כן, אתם רוצים שהעגלול איתו אתם מסתובבים יהיה יפה ומרשים וזה בסדר. כמובן שהמראה הוא עניין של טעם ואתם יכולים לבחור בין עץ, מתכת או שילוב של השניים כמו גם לבחור בין צבעים שונים.
  • שירות לקוחות – בחינת שירות הלקוחות הוא אחד הפרמטרים החשובים ביותר שאתם צריכים לתת עליהם את הדעת ואת זה אתם יכולים לברר בעיקר אצל מי שכבר חווה את שירות הלקוחות מהחברה הספציפית. אתם צריכים להיות בטוחים שאם תהיה בעיה יהיה מי שייתן לכם מענה ושבצד השני יש מי ש"מבין עניין" וייתן לכם תשובות ענייניות. אתם צריכים לוודא שיש לפחות שנה אחריות לעגלול ושיש שירות תיקונים גם לאחר השנה הזו.

עריסה נצמדת

אם אתם בוחרים בעריסה נצמדת אתם בטוח מכירים את היתרונות שלה ובעיקר את הנוחות והקרבה להורים. בבחירת עריסה נצמדת חשוב גם כן לוודא קודם כל שהיא יציבה וחזקה ושהיא מחומרים איכותיים. חשוב לוודא שגובה העריסה מתכוונן מכיוון שיש גבהים שונים למיטות הורים כשהגובה המינימלי צריך להיות 35 ס"מ. כדאי שתוודאו גם שהמזרון בעריסה הנצמדת הינו היפואלרגני, אנטיבקטריאלי וכמובן חסין אש, כזה שניתן לנקות בקלות ושיש לו תו תקן המאשר את בטיחותו. העריסה צריכה להיות כזו שקל לחבר למיטת ההורים כמו גם קל לנתק אותה וכדאי שהחברה תספק גם את האופציה של צלע רביעית במידה ורוצים לנתק את העריסה ממיטת ההורים. גם כאן, אתם חייבים בטיחות מרבית ונוחות מרבית ולא פחות חשוב משני אלו, לוודא שלחברה שמספקת לכם את העריסה יש שירות לקוחות לא פחות ממצוין, שירות לקוחות שיענה לכם על כל שאלה ויפתור לכם כל בעיה וכמובן כזה שייתן מענה מהיר ויעיל.

בין אם זו עריסה ובין אם זה עגלול, אסור לכם להתפשר על פחות מהטוב ביותר. זו הבטיחות של הילד שלכם וזו ההנאה שלו והשקט שלכם והכל צריך להיות נוח ופשוט כזה שקל לתפעל ללא כל בעיה.